Cudowny świat w miniaturze!

Największa makieta kolejowa w Polsce!
Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Odwiedź Kolejkowo i przeżyj z nami niezapomnianą przygodę!
W Kolejkowie zabierzemy Cię w podróż przez miniaturowy świat. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów.

Atrakcja Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.
335
metrów kwadratowych powierzchni makiety
510
metrów torowiska
15
pociągów
60
wagonów
215
samochodów
242
budynki, w tym miniatury autentycznych budowli
z Dolnego Śląska
3437
figurek ludzi i zwierząt
+
mosty, tunele, akweny, zjawisko dnia i nocy
Warsztaty modelarskie w Kolejkowie!
Dla młodzieży i dorosłych
  • Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób zaczynających przygodę z modelarstwem, jak i profesjonalistów w wieku 10-101 lat.
  • Każdy uczestnik warsztatów ma zapewnione profesjonalne stanowisko robocze, wyposażone w materiały i narzędzia czołowych światowych producentów.
  • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 2 godziny dla młodzieży i 3,5 godziny dla dorosłych.
  • Warsztaty prowadzone przez doświadczonych modelarzy, którzy zapewnią miłą atmosferę oraz fachową pomoc
Dla dzieci
  • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat , grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych.
  • Uczestnicy warsztatów wykonują kamienice z wrocławskiego rynku. Uczą się technik malowania, wycinania, klejenia, kreatywnego zastosowania różnych materiałów oraz myślenia przestrzennego.
  • Każde dziecko ma zapewnione komfortowe miejsce pracy wyposażone w farby, kleje, pędzle, fartuch ochronny i inne niezbędne narzędzia oraz materiały.
  • Zajęcia trwają 1 godzinę a każdy uczestnik nagradzany jest Dyplomem Młodego Modelarza.
Modelarstwo to fascynująca przygoda, interesujące wyzwanie. Pozwala rozwijać swój talent i kształtuje charakter. Uczy cierpliwości, precyzji i rozwija kreatywność. Twórz cudowne miniatury!

Informacja i rezerwacje pod nr telefonu: 71 341 29 24
Odkryj miniaturowy świat!

Ceny biletów:

normalny: 23 zł
ulgowy: 17 zł
Ulga dotyczy dzieci oraz młodzieży uczącej się, studentów do 26 r.ż., emerytów, rencistów oraz osób niepełnosprawnych wraz z jednym opiekunem. Ulga przyznawana jest po okazaniu ważnego dokumentu.
Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.
Grupy zorganizowane:
(grupa od 15 osób, wcześniejsza rezerwacja)
normalny: 21 zł
ulgowy: 15 zł
Czynne 365 dni w roku, również w niedziele i święta w godzinach 10:00–18:00
Nie znaleziono obrazka.

Wrocław

Dworzec Świebodzki
pl. Orląt Lwowskich 20B
tel. 880 008 004
e-mail: wroclaw@kolejkowo.pl

Czynne:

codziennie w godzinach 10:00–18:00

Masz pytania? Napisz do nas!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Fores Sp. z o.o. z siedzibą ul. Mickiewicza 1A, 58-540 Karpacz.